Tutkuyla Yaratan Kadınlar: Beray

Biz kadınların bir araya gelmeye, birbirimizi tanımaya, benzer hislerimizi, ortak duygularımızı ve bir o kadar da farklılıklarımızı paylaşmaya ihtiyacımız var. Tutkuyla yaratan, üreten, ürettikleri ile kendini ifade etmeyi seçen Beray ile bir araya geldik. Laf lafı açtı ve birbirimize ilham olduk.


Beray İtal - Avukat, Çizer - Ursula Wrap Dress (OS) giyiyor.


"Çizim yapmanın rahatlatan ve beni var eden bir tarafı var. Çizim yaparken izlediğim bir film, okuduğum bir kitap, işittiğim bir haber ya da gördüğüm bir an ilham verebiliyor. Çoğu zaman ise, yazdığım hikayelerle alakalı çizimler yapıyorum. En çok sevdiğim, bitirince en mutlu olduğum çizimlerim o an gelen ilhamla yapmış olduklarım."

" Anlatmak istediğim bir hikayeyi simgelerle kağıda dökmek; sıkıntımı, derdimi imgeleştirmek, içimden atmak, bittiğinde büyük bir tamamlanmışlık hissi veriyor. Bence sanatın her kolu, eseri ortaya koyan kişinin huzuru bulması ve kendini gerçekleştirmesi, kendi takdirini kazanması için. Ortaya çıkan eser diğerleri tarafından da beğenilip, onlar için de anlam ifade ettiği an iş evrenselleşiyor. "


"En çok yapmak istediğim çizim hiperrealistik tarzda sürrealist bir çalışma. Hayranlıkla takip ettiğim sanatçıların seviyesinde çizebildiğim an, aklımdakini kağıda geçirebildiğimde "oldum" diyebileceğim. En büyük hayalim ise bu çizimlerimden oluşan, kendi kişisel sergimi açmak. "
" Bana ilham veren çok fazla kadın var. Aralarından seçmem gerekirse ilki J.K.Rowling, diğeri de Eva Karabudak. İkisi de daha çok erkeklerin profesyonelleştiği alanlarda çok başarılı olmuş kadınlar. Erkeklerin egemen olduğu bir dünyada, biz kadınlar daha çok birbirimizi motive etmeli, desteklemeli, başarılarımızı ön plana çıkarmalı ve yüceltmeliyiz. "


"Şu sıralar ara ara aklıma gelen ve beni motive eden alıntı, Harry Potter serisi karakteri olan Dumbledore'un mutluluk üzerine bir sözü: Happiness can be found even in the darkest of times if one only remembers to turn on the light"


Beray'ın çalışmalarını takip etmek için; instagram @beritius

Fotoğraflar; Merve Erkılınç

Recent Posts

See All

Yavaş Moda: Sabretmenin Değeri

Ren’in arkasındaki ilk fikir bedenlerimizi hiçbir anlamda sınırlamayan, rahat ve özgür giysiler üretmekti. Bu fikirle yola çıktığımızda bunu nasıl yapacağımız üzerine düşünmeye, okumaya ve araştırmaya

  • Instagram Social Icon
  • Pinterest Social Icon